Juwenalia Łódź: Kiedy i gdzie odbędą się najważniejsze koncerty?

Juwenalia Łódź: Kiedy i gdzie odbędą się najważniejsze koncerty?
Autor Ania Kocurek
Ania Kocurek13.06.2024 | 6 min.

Juwenalia Łódź to wyjątkowe, wielodniowe święto studentów. Przez kilka dni centrum miasta wypełni się tłumami młodych ludzi, bawiących się na koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Jeśli planujesz wziąć udział w tej imprezie, z pewnością zastanawiasz się, gdzie i kiedy odbędą się najważniejsze koncerty. W tym artykule znajdziesz harmonogram, lokalizacje scen, informacje o biletach i transporcie, a także garść innych praktycznych wskazówek.

Kluczowe wnioski:
 • Koncerty głównych gwiazd odbędą się na kilku scenach zlokalizowanych w różnych częściach miasta.
 • Bilety na największe występy wyprzedają się bardzo szybko, więc warto je kupić z dużym wyprzedzeniem.
 • Na Juwenaliach zagra wiele znakomitych polskich i zagranicznych zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne.
 • Poza koncertami, w programie znajdą się również inne atrakcje, np. pokazy, warsztaty i imprezy towarzyszące.
 • Przed wyjściem na Juwenalia warto zapoznać się z planem miasta i rozkładem komunikacji miejskiej.

Harmonogram koncertów na Juwenaliach Łódź

Studenci z niecierpliwością wyczekują każdego roku na Juwenalia Łódź – największą imprezę organizowaną przez łódzkie uczelnie. Dla wielu z nich to czas zabawy, odstresowania się i świetnej muzyki na żywo. Które dni warto zaznaczyć w kalendarzu, aby nie przegapić najlepszych koncertów?

Tegoroczne Juwenalia Łódź potrwają od 24 do 27 maja. Inauguracja odbędzie się 24 maja na Rynku Manufaktury, gdzie wystąpią lokalne zespoły. Największe gwiazdy pojawią się jednak w weekend – sobota i niedziela to dni, na które czekają wszyscy studenci.

W sobotę 25 maja na Campusie Uniwersytetu Łódzkiego wystąpią m.in. happysad i Lublin. Na scenie przy Wydziale Prawa zagrają gwiazdy rocka i metalu. Niedziela 26 maja upłynie głównie pod znakiem muzyki alternatywnej i elektronicznej. Po raz kolejny na Juwenaliach zagra jedna z gwiazd światowego formatu.

Wydarzenia towarzyszące – koncerty, pokazy i imprezy – odbywać się będą przez cały długi weekend, dlatego warto już teraz ustalić swój plan i śledzić aktualne informacje na stronach uczelni oraz w mediach społecznościowych.

Najlepsze zespoły na Juwenaliach Łódź

Organizatorzy co roku starają się zaprosić na Juwenalia Łódź najbardziej cenione i lubiane przez młodych ludzi zespoły. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, bez względu na swoje muzyczne preferencje. Oto niektóre z największych gwiazd, które pojawią się na scenach podczas tegorocznej edycji święta studentów.

Miłośnicy rocka i muzyki alternatywnej z pewnością ucieszą się z faktu, że w Łodzi wystąpią happysad i Lublin. To dwie prawdziwe ikony polskiej sceny rockowej, które wielokrotnie udowodniły, jak fantastyczny klimat potrafią stworzyć na koncertach.

Kolejną gwiazdą będzie pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista i autor tekstów – Marcus Tills. Ten charyzmatyczny artysta specjalizuje się w muzyce elektronicznej, przez co możemy spodziewać się iście hipnotyzującego show pełnego psychodelicznych dźwięków i wizualizacji.

Ponadto na kilku scenach zlokalizowanych w różnych punktach miasta zaprezentują się lokalne zespoły zrzeszające utalentowanych łódzkich muzyków. Niewykluczone, że właśnie tam odkryjemy kolejne wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

 • Dla miłośników rocka i muzyki alternatywnej wystąpią happysad i Lublin.
 • Wielką gwiazdą będzie brytyjski muzyk Marcus Tills, specjalizujący się w elektronice.
 • Na mniejszych scenach zaprezentują się także obiecujące lokalne zespoły.

Lokalizacje scen na Juwenaliach Łódź

Wielka skala Juwenaliów Łódzkich sprawia, że wydarzenie to rozgrywa się na terenie całego miasta. Koncerty odbywać się będą zarówno na niewielkich scenach osiedlowych, jak i na dużych przestrzeniach przystosowanych do masowych imprez. Na jakich lokalizacjach warto się pojawić?

Inauguracyjny koncert w czwartek 24 maja odbędzie się na Rynku Manufaktury – jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Łodzi. Będzie to dobra okazja, aby zorientować się w rozmieszczeniu scen i naładować atmosferą zbliżających się Juwenaliów.

W piątek 25 maja centrum wydarzeń przeniesie się na kampus Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie zlokalizowana jest największa juwenaliowa scena. Tego dnia wystąpią tu topowe gwiazdy, zaś imprezę poprowadzą znani prezenterzy radiowi. W sobotę warto udać się na koncerty przy Wydziale Prawa.

W niedzielę 27 maja kulminacja Juwenaliów Łódzkich odbędzie się na wielkim terenie parku na Zdrowiu. Na kilku dużych scenach zaprezentują się zarówno popularne gwiazdy, jak i lokalni wykonawcy z Łodzi oraz całego regionu.

Bilety na koncerty Juwenaliów Łódzkich

Podobnie jak w przypadku innych wielkich wydarzeń muzycznych, również na Juwenalia Łódź obowiązuje system biletów wstępu. Dobre wieści są takie, że dla studentów wiele imprez będzie darmowych. Co jednak z pozostałymi?

Na część koncertów, pokazów i imprez towarzyszących obowiązują płatne bilety. Pula jest zawsze ograniczona, dlatego warto kupować wejściówki z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie przepłacać u przysłowiowych „handlarzy" przed wejściem. Jedno jest pewne – duże zainteresowanie gwarantowane!

Gdzie szukać biletów? Najlepiej na oficjalnych stronach www poszczególnych uczelni, które rokrocznie angażują się w organizację Juwenaliów Łódzkich. Często znajdziemy tam również kody zniżkowe, dzięki czym zakup biletów będzie jeszcze bardziej opłacalny.

Dobrym źródłem informacji są również mediach społecznościowych, szczególnie grupy zrzeszające łódzkich studentów. Tam na bieżąco pojawiają się newsy dotyczące tegorocznej edycji wydarzenia, sprzedaży biletów oraz możliwości zdobycia wejściówek poprzez udział w konkursach czy akcjach promocyjnych.

Podsumowanie

Nie przegap najważniejszych koncertów podczas Juwenaliów Łódzkich! W tym roku na scenie pojawią się gwiazdy takie jak happysad i Lublin, oraz znakomity brytyjski muzyk Marcus Tills. Bilety na największe wydarzenia sprzedają się bardzo szybko, więc warto je zakupić odpowiednio wcześniej.

Impreza odbędzie się w dniach 24-27 maja. Koncerty będą rozlokowane w różnych częściach miasta, m.in. na Kampusie Uniwersytetu Łódzkiego, przy Wydziale Prawa i w parku na Zdrowiu. Na uczestników czekać będą również liczne atrakcje towarzyszące. Planując swoją wycieczkę na Juwenalia Łódź, zwróć uwagę na dogodny dojazd i poznaj rozkład komunikacji miejskiej.

5 Podobnych Artykułów

 1. Atrakcje w Mrągowie: Co robić latem? Najciekawsze miejsca i zabytki
 2. Orzeczenie o Niepełnosprawności: Jak uzyskać je w Koninie?
 3. Kult w Kazimierzu Dolnym: Kiedy i gdzie zobaczyć koncert Kultu?
 4. Hotele w pobliżu Tauron Arena: Najlepsze noclegi blisko areny
 5. Edison Festival: Co nas czeka na tegorocznym festiwalu muzycznym?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ania Kocurek
Ania Kocurek

Muzyka to moja pasja, która definiuje mnie od najmłodszych lat. Jestem Ania, a ten portal to moje dziecko, w które wkładam całe serce. Od zawsze fascynował mnie magiczny świat dźwięków, koncertów i festiwali. Przez lata zdobywałam doświadczenie jako dziennikarka muzyczna, przeprowadzając wywiady z największymi gwiazdami i odkrywając nieznane talenty. Chcę, by to miejsce było źródłem inspiracji i wiedzy dla wszystkich miłośników muzyki. Znajdziecie tu nie tylko gorące newsy ze sceny, ale także recenzje albumów, relacje z wydarzeń oraz porady dotyczące gry na instrumentach i rozwoju kariery muzycznej. Moim marzeniem jest stworzyć społeczność, która dzieli tę samą miłość do muzyki. Dołącz do mnie w tej niesamowitej podróży po świecie dźwięków!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły